Kapela The Kelly Family, jedna z ikon divokých 90. let, upadla na dlouho dobu v zapomnění, ale nyní ohlašuje další pokus o návrat na hudební scénu. A v březnu vystoupí i v Praze. Od 80. let prodala více než 20 milionů alb, a přestože jednu dobu byla světovým fenoménem, na svůj úspěch se jí v novém tisíciletí nepovedlo navázat. Ve čtvrtek její členové zavítají do studia hudební televize Óčko, ale všichni určitě nebudou. Kdo s nimi nevystoupí a proč?

Jen asi těžko se dá dnes najít někdo, kdo nikdy neslyšel jméno Kelly Family, a pokud ano, opravdu se řadíte k lidem narozeným po roce 2000. Tahle nejslavnější hudební rodina řádila hlavně v 90. letech a jak napovídá jejich název, irskou kapelu Kelly Family tvoří rodinní příslušníci klanu Dana Kellyho. Ten zplodil dvanáct dětí a všechny vedl k hudbě.

Trička skupiny The Kelly Family koupíte v eshopu Hudebnitricka.cz.

Jeho děti tehdy neměly na výběr. Ačkoliv se v 90. letech o jejich životě posluchačům ani nesnilo, museli členové klanou čelit otcově drezuře. Kapelu totiž Dan Kelly vedl až do roku 1990, kdy ho postihla mozková mrtvice a vše pak zůstalo v režii jeho potomků.

Angelo Kelly

Angelo Kelly

Už v roce 1975 se malí muzikanti objevovali v televizi jako hudební seskupení The Kelly Kids. Následně utvořili seskupení The Kelly Family, jehož složení se měnilo podle nově narozených potomků. Jako poslední přibyl zlatovlasý andílek Angelo, jenž se narodil v roce 1981.

Zpočátku všichni hrávali ve vestibulech stanic metra a na večírcích. 80. léta se nesla ve znamení objíždění menších koncertů, přičemž se rodině jednotlivé štace často stávaly domovem. Otec učil děti coby zastánce alternativních metod a „školy ulice“ striktně jen doma.

Jejich světový veleúspěch nastal v roce 1994, kdy kapela vydala desku Over the Hump a vše se tím rázem změnilo.

Děti devadesátých let si nechávali po vzoru dětských hudebníků narůst dlouhé háro a dívky telecího věku si hledaly přes inzeráty muže, co měli Paddyho tvář a Angelovy vlasy. Úspěch hudebního seskupení rozpoutal šílenství. Epidemii. Kapela Kelly Family se stala jednou z nejžádanějších formací světa.